Střípky z gymnázia

Maturitní ples tříd 4.A a 4.B ve stylu Hollywoodu

,

Přiblížila se plesová sezona. Mnozí se v tomto období vydají na ples, aby na chvíli zapomněli na všední starosti a věnovali se jen tanci a svým přátelům. Doba plesů nezůstala opomenuta ani na našem gymnáziu. Řeč je o maturitních plesech čtvrtých ročníků. Ten první pořádaly třídy 4.A a 4.B v pátek 21.ledna.

Už v 10 hodin dopoledne se sešli všichni v příbramském kulturním domě, aby se ihned mohli pustit do příprav na ples. Práce byla pro každého. Pečlivě se zdobil celý sál výzdobou, kterou si studenti sami vlastnoručně vyrobili ve stylu Holywoodu. Na téma Holywood byl totiž směřovaný celý ples. Ještě dopoledne se také nacvičovaly choreografie a připravovala technika. Po poledni se začal kulturní dům vyprazdňovat, ne ale na dlouho. Již v 18 hodin byly už přípravy znovu v plném proudu. Na řadu přišla příprava osvětlení, focení tříd a poslední „pilování“ choreografií.

V 19.30 se už zaplnila v sále poslední volná místa a ples mohl být oficiálně zahájen moderátorem Jakubem Ročňákem. K představení všech maturantů ze 4.A a 4.B sloužila promítnutá videa. Obě třídy naznačily ve svých videích zábavnou formou strach ze státních maturit. Že je strach zbytečný, potvrdila ale paní ředitelka Iva Kadeřábková ve svém proslovu.

Po promítnutí už mohl ples pokračovat předtančením maturantů, představením třídních učitelek Dany Drábkové a Mileny Hrabíkové, jejich zástupců a slavnostním šerpováním. Po červeném koberci si studenti chodili pro šerpy, oscarové sošky namísto květin a nezapomnělo se ani na přípitek. Slavnostní šerpování bylo ukončeno zpěvem studentské hymny Gaudeamus, kterého se ujala na podiu Dominika Pilecká.

Dále přišly na řadu proslovy. Za maturanty se proslovů ujali ze třídy 4.A Tomáš Hlaváč a ze 4.B Tereza Trollerová. Několik minut se pak sypal tradiční „zlatý déšť“, po němž následovala sóla s učiteli a rodiči. Hudbu měla celý večer na starost kapela B.O.S. Během večera byla také možnost zhlédnout vystoupení tanečnic kankánu z taneční školy Jaroslavy Krejčové a také tanečnice Dity Tuháčkové s jejím tanečním partnerem.

Pak už se v plném proudu spustila volná zábava a taneční parket se rychle zaplnil. Možnost byla také zakoupit lístky do tomboly a získat pěkné ceny. Vyvrcholením večera bylo půlnoční překvapení. Třída 4.A se představila jako divoký kmen uctívající prase, které se následně dražilo. Třída 4.B připomněla svým rodičům a prarodičům historický vývoj tance.

Všechny, kterým se na plese líbilo, i ty, kteří se tohoto plesu nemohli zúčastnit, bych ráda pozvala na maturitní ples dalších dvou maturitních ročníků, a to třídy 4.C a oktávy, který nese název „Nebe a peklo“ a bude se konat v pátek 4. února. Určitě je na co se těšit.

Join the discussion