ObrazemStřípky z gymnázia

Maturitní ples aneb To byl cirkus

,

V půl osmé hodiny večerní pátku 10. února 2012, bylo vypuštěno do estrádního sálu příbramského divadla okolo 60 velice vzácných exponátů cirkusovského umění. Začal totiž maturitní ples Oktávy a 4.B. V pořadí již druhý maturitní ples Gymnázia Příbram byl zahájen proslovem moderátora Zbigniewa Kaliny, herce, kterého je možné zahlédnout v některých divadelních hrách příbramského hereckého souboru.

Ples s tématem cirkusu provázel hudební doprovod kapely MIDIband, která hrála k tanci a poslechu všem návštěvníkům. Na svou třídu se z USA přiletěl podívat také bývalý student gymnázia Nick Arthofer, který svou návštěvou vyvolal dokonce v očích některých svých spolužáků slzy štěstí. Do programu byly zahrnuty akrobatické prvky skupiny Free movement nebo také ukázky jízdy na jednokolce.

Čím se blížila půlnoc, tím očekávání půlnočního překvapení rostlo a rostlo. Poté to přišlo. Oktáva sklidila úspěch se svou lightstick show a 4.B byla dokonce davem donucena opakovat své vystoupení na téma Lady Gaga. Ples se velice vydařil a všem maturantům přejeme mnoho úspěchů při skládání maturitní zkoušky.