Střípky z gymnázia

Maturitní generálka na gymnáziu

,

Studenti čtvrtých ročníků a oktávy našeho gymnázia tento týden absolvovali generálku na státní maturitní zkoušku, takzvanou MAG10. Pro studenty středních škol je připravila společnost Cermat, která připravuje i testy pro oficiální maturitní zkoušku. Naše škola se do projektu MAG10 přihlásila spolu s další více než tisícovkou středních škol v České republice. Již v červnu si studenti zvolili předměty, ze kterých chtějí maturitní generálku skládat. Vybrat si mohli také úroveň zkoušky, nižší nebo vyšší. Povinnou částí pro všechny žáky je zkouška z českého jazyka a literatury, ve druhé části si vyberou mezi cizím jazykem a matematikou.

Zkouška odstartovala v pondělí v devět hodin ráno didaktickým testem z českého jazyka a literatury. Následovala slohová práce z českého jazyka, pro kterou si studenti zvolili jedno z deseti zadaných témat. Žáci, kteří si pro generální zkoušku vybrali vyšší úroveň anglického jazyka, ještě v pondělí složili její písemnou část. Od úterka do čtvrtka studenti skládali zkoušky z cizích jazyků – angličtiny, němčiny, francouzštiny, ruštiny a dále z matematiky.

Ve středu školu navštívili také pracovníci České školní inspekce, aby na průběh maturitní generálky dohlédli. Výsledná zpráva neshledala na průběhu generálky žádnou závadu, vše tedy proběhlo hladce a bez problémů.

Výsledky generální zkoušky na státní maturitu se studenti dozví nejpozději do třetího listopadu, už patnáctého pak odevzdají přihlášku na opravdovou maturitu, která proběhne na jaře.

Join the discussion