Střípky z gymnázia

Kvarta na výletě

,

Kvartáni, kteří minulý školní rok kvůli koronaviru přišli o zeměpisně-dějepisný kurz, se rozhodli si tento zážitek letos vynahradit a v doprovodu paní učitelky Reissmüllerové a paní učitelky Šmídové vyrazili v úterý 14. 6. do Řevnic.

Hned první den, když se všichni ubytovali, třída vyrazila na cestu k lomům Malá Amerika, Mexiko a Velká Amerika. Večer, když se kvartáni a paní učitelky úspěšně vrátili do Řevnic s více než dvaceti kilometry v nohách, je čekal zasloužený odpočinek v areálu ubytování. Nezapomnělo se však ani na potřebný trénink na představení kvarty a studenti dramatické výchovy se učení textů věnovali oba dva večery.

Ve středu třída zamířila na Karlštejn, kde je čekala prohlídka, a žáci si tak mohli hrad prohlédnout i zevnitř a dozvědět se různé zajímavosti, které s touto historickou památkou souvisí. Po návratu z Karlštejna všichni znovu relaxovali v areálu, například se koupali, hráli přehazovanou anebo také zpívali a tancovali.  Během pozdního večera si žáci i paní učitelky sedli k táboráku, kde se pak zpívalo a hrálo. A když se úplně setmělo, nastal čas pro čtení strašidelných SMS příběhu z Wattpadu, které k radosti všech u táboráku četla i paní učitelka Reissmüllerová.

Poslední den nebyl pouze den návratu do Příbrami, protože žáky čekal ještě výlet do Berouna.  Když studenti a paní učitelky okolo poledne dorazili na místo a naobědvali se, vyrazili na Děd, který se nachází kousek nad Berounem.  I když to tak nejdřív nevypadalo, všichni nakonec došli až na vrchol.

Nakonec si nadšení, ale zároveň vyčerpaní kvartáni a paní učitelky nastoupili v Berouně do vlaku a čekala je jízda zpět do Příbrami.