Střípky z gymnázia

Krakonoši, dej nám lyže!

,

Sjezdovky, běžky nebo snowboard – nezbytná výbava pro studenty 3.S a 1.C, kteří jeli na lyžařský kurz. Ten se konal v Horních Mísečkách v termínu od 18. do 25. března. Krkonoše je přivítaly bohatou sněhovou nadílkou, přestože už se blížil konec zimní sezony.

Dopoledne chodili gymnazisté na sjezdovku Medvědín, kde lyžovali ve třech týmech rozdělených podle jejich schopností. Nejzdatnějšího týmu se ujal Libor Valíček, druhou skupinu měla na starosti Jitka Charyparová a začátečníky si vzal pod svá křídla Michal Slačík. Jakmile s lyžováním skončili, modrá sjezdovka je dovedla přímo zpět před ubytování do penzionu Horské Zátiší.

Odpoledne žáci vyráželi na běžky. Tipy na to, jak se na nich správně pohybovat, předal vrstevníkům Michal Švarc ze 3.S, který se běžkování věnuje závodně. Jakmile všichni zvládli techniku, vyjeli po okolí a mohli se kochat krásnými výhledy. Na závěr týdne si na běžkách zazávodili na kratším okruhu lesem. Zvítězili Lucie Slámová a Matouš Hrdina.

Když zbyly síly na večerní program, studenti po večeři například sáňkovali, soutěžili v hudebním kvízu nebo hádali, z jakých filmů pocházejí vybrané hlášky. Nemohlo chybět ani společné zpívání a hraní na hudební nástroje.

Foto: Tereza Žáková, Mgr. Michal Slačík, Mgr. Jitka Charyparová, Jan Vrátný