Střípky z gymnázia

Když máte rande s duchem

,

Láska až za hrob. Tak by se dal krátce popsat děj divadelní komedie Rande s duchem, uváděné od 4. dubna 2013 v divadle Antonína Dvořáka Příbram. Světoznámé spisovatelce Rose Steinerové (hraje Eva Holubová) po dlouhodobé známosti zemře přítel a milenec Walsh McLarren (Oldřich Vízner). Rose se s jeho smrtí ovšem nehodlá smířit a vytvoří si tak až příliš živou představu toho, že Walsh ji v posmrtném životě chodí i nadále navštěvovat. Po pěti letech ji Walsh požádá, aby se spolu s takřka neznámým spisovatel pokusila dokončit jeho poslední nedopsanou knihu Mexický pat.

Vzniká tak nenáročná komedie, která ovšem diváka nutí se zamyslet nad způsobem vyrovnání se se ztrátou blízkého člověka a jak takový otřes může zapůsobit na lidskou psychiku. Hra byla zařazena do programu divadelního projektu Klub mladého diváka Gymnázia Příbram a studenti ji měli možnost zhlédnout 11. února 2014. Všem příchozím se hra líbila a byla tak skvělým zakončením prvního pololetí Klubu mladého diváka.

Studenti mají nyní možnost podávat přihlášky i do druhého pololetí (u Mgr. Hany Kriegerové), jehož první představení, Gazdina roba, se odehraje 12. března. Všechny srdečně zveme a Klubu mladého diváka přejeme příjemný kulturní zážitek.