Střípky z gymnázia

Je potřeba se opět vzdělávat. Zítra proto začíná škola

,

Někteří se těší, jiní tlačí datum 2. září před sebou a oddalují jej, seč jim síly stačí, ale zítra škola začíná pro všechny. Gymnázium Příbram připravilo pro své studenty na školní rok  2013-14 řadu osvědčených akcí, ale také spoustu novinek a už září bude hodně pestré. Bude především ve znamení zahraničních i tuzemských pobytů, ale živo už bude hned první dny.

V pondělí 2. září se škola podle informací od vedení má otevřít nejpozději v 7:15. Hned o dvě hodiny později, v 9:15, bude vyhlášena cvičná evakuace. Ještě předtím stihnou studenti druhého ročníku přivítat své o rok mladší spolužáky a totéž čeká primu v provedení kvinty. Oběd je plánován na dobu mezi 9:35 a 12:00. Tradičně nejdéle ve škole zůstanou noví studenti, které čeká seznámení se školou.

Na úterý je připraveno fotografování tříd (harmonogram si můžete prohlédnout níže). Tradičně bude také možnost zakoupit si papírenské vybavení přímo ve foyer školy, kde také poběží vysílání prvního letošního televizního zpravodajství školní televize GymTV.

Už ve středu odjíždějí na adaptační kurz studenti prvního ročníku a o den později vyráží pod vedením Mgr. Ivany Maškové do ruského  Petrohradu první jazykový poznávací zájezd. Tamtéž zamíří v sobotu 7. září i skupina pod vedením Mgr. Pavly Karasové, která uskuteční ruskou část výměnného projektu se zaměřením na mediální výchovu. V neděli 8. září se na opačnou stranu, na Britské ostrovy, vydá padesátka studentů pod vedením PhDr. Josefa Fryše a Mgr. Marcely Haškové, kteří budou obdivovat jednu z nejhezčích částí Spojeného království, hrabství Cornwall.  16. září pak do jihozápadní Francie zamíří další velká skupina, a to pod vedením Mgr. Daniela Kříže a Mgr. Veroniky Šedivé. 20. září pak cyklus jazykových poznávacích zájezdů uzavře výprava do Španělska pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové. Primány čeká v podobném termínu, od 23. září, ozdravný pobyt v přírodě, a to v krásném prostředí Berounky a Křivoklátska.

Harmonogram fotografování
Harmonogram fotografování