Střípky z gymnázia

Jak se dělá televize: den první

,

V rámci projektu Jak se dělá televize s Českou televizí – jeho prvního dne – přijeli před devátou hodinou první hosté. To už ale jeden z koordinátorů projektu Václav Bešťák v živém vstupu do Studia 6 hovořil právě o smyslu tohoto setkání.

V devět hodin začala přednášet meteoroložka Taťána Míková, která se divákům představila v hudebním sále. V didaktické učebně se manažer realizace Centra hrané tvorby  Jaroslav Kučera podělil o problémy v práci producenta, ale především přiblížil posluchačům, proč ČT tenton druh pořadů natáčí či koprodukuje.

V jedenáct hodin v hudebním sále Marek Wollner mluvil o práci investigativního žurnalisty, o náladě dnešní společnosti i o tom, jak se k této práci vlastně dostal. Poté ředitel programu Milan Fridrich srovnával českou televizní tvorbu se zahraniční a vzpomínal na svá léta v Bruselu.

Ve dvě hodiny započalo slavnostní zahájení, kde se všech čtrnáct školních televizích představilo i se svou tvorbou. GymBand celé zahájení doprovodil třemi skladbami. Později Václav Moravec zodpověděl všetečné dotazy publika na různá témata, od hádky Andreje Babiše a Miroslava Kalouska, přes rozvíjející se společnost youtuberů až po svůj „vztah“ ke sportu.

Všichni sklidili ohromný úspěch a posluchači nedočkavě očekávají zítřejší pokračování programu. I ten bude živě přenášen na stránkách www.jaksedelatelevize.cz.

Organizátoři děkují hlavnímu partnerovi projektu České televizi a dále institucím, které jej podpořily: Městu Příbram, RWE Gas Storage, Internetu Pb a SRPG Gymnázia Příbram.