Střípky z gymnázia

Hudební týden odstartován

,

V pondělí večer dorazil ke gymnáziu autobus s německými hudebníky, jinak studenty partnerského gymnázia v severoněmeckém Aurichu, a začala tak česká část výměnného programu studentských orchestrů obou škol. Po dvanáctihodinové cestě si čeští hostitelé své staré kamarády, ale i nové tváře odvedli domů, ale hned ráno se jako vždy vydali do školy, kde absolvovali první dvě vyučovací hodiny, tentokrát i v doprovodu německých hostů.

Před desátou hodinou dnes v hudebním sále školy proběhlo oficiální přivítání ředitelkou školy Mgr. Ivou Kadeřábkovou, která vyzdvihla hudební, jazykový a kulturní přínos výměnného projektu, který na obou školách probíhá už třetím rokem. Hned poté už se školou začaly rozléhat první tóny skladeb z repertoáru obou orchestrů.

V úterý mají obě kapely na programu společné zkoušení, zítra je čeká celodenní výlet do Koněpruských jeskyní a na Karlštejn a ve čtvrtek už první ze tří společných koncertů: od 19 hodin zahrají pro veřejnost v Galerii Františka Drtikola na příbramském Zámečku; v pátek dopoledne zahrají pro studenty gymnázia a večer opět od 19 hodin na březnickém zámku.

Máte-li chuť si poslechnout oba bandy, které dohromady hrají ve více než třicetičlenném obsazení, určitě neváhejte a ve čtvrtek nebo v pátek přijďte. Uslyšíte jazzovou klasiku, melodie z filmů o Jamesi Bondovi nebo z filmu Rocky, zazní také Michael Jackson , Herbie Hanckock či Louis Armstrong. Pod vedením svých dirigentů, Miloslavy Šmolíkové a Maria Haseborga se budou určitě všichni snažit.