Střípky z gymnázia

Holanďané poznávají republiku

,

Výměnný projekt Tourism Leeuwarden-Příbram pokračoval v úterý středu a čtvrtek dalšími aktivitami podle pečlivě připraveného programu. V úterý dopoledne vyrazila skupina holandských studentů se svými českými hostiteli do Březnice, kde je čekala prohlídka místního pivovaru. Zde si nejen prohlédli proces výroby zlatavého moku, ale samozřejmě také dostali příležitost ochutnat jej. Odpoledne pak zavítali do příbramského Hornického muzea, kde se svezli hodnickým vláčkem v Prokopské štole či si prohlédli historický parní stroj na dole Anna.

Na středečním programu byla návštěva památníku Vojna. Tam se všichni vydali pod vedením Mgr. Adély Zbíral a Mgr. Božetěcha Burdy. Cestou se zastavili, aby si opekli špekáčky, pokrm do té doby Holanďanům neznámý.

Ve čtvrtek se studenti a učitelé vydali pod vedením koordinátorky projektu Mgr. Marcely Haškové do Prahy. Tady na ně čekala prohlídka historických míst, stejně jako úkoly, které měli při návštěvě známých míst řešit. Cesta vedla přes Petřín k Pražskému hradu a odtud po Královské cestě na Staré Město.