Střípky z gymnázia

Historický úspěch v atletice

,

Po vyhraném okresním a krajském kole Corny Středoškolského poháru v atletice čekalo na studentky Gymnázia Příbram finále. To se konalo 10. až 11. října v Břeclavi. V konkurenci 16 nejlepších týmů z celé České republiky se družstvo ve složení Agáta Kolingerová (2.A), Bára Placatková, Adriana Hofmanová (1.C), Dominika Rozmajzlová, Dominika Dufková (oktáva), Barbora Eliášová, Eliška Letová (septima), Lucie Vlasová (3. B) a Veronika Novotná (1. B) umístilo na skvělé bronzové příčce. Dívkám se jako prvním v historii Gymnázia Příbram povedlo přivézt medaili z republikového finále v atletice.

Soutěžilo se v bězích na 60, 200 a 800 m, ve skocích do výšky a dálky, ve vrhu koulí a v neposlední řadě štafetě. Některé gymnazistky absolvovaly až tři disciplíny.

Třem nejlepším družstvům, Gymnáziu Šumperk (které obhájilo vítězství z minulého roku), Trutnov a Příbram přišla pogratulovat světová rekordmanka a olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Pro ni už to byl 11. ročník v roli patrona celé akce.

I přes nepřízeň počasí děvčata předvedla skvělé výkony. Zaslouží si obrovskou gratulaci. Velké poděkování patří také paní profesorce Světlaně Hlaváčové, pod jejímž vedením se atletky do Břeclavi vydaly.