Střípky z gymnázia

Házenkáři v akci!

,

S příchodem nového roku se rozběhly i první sportovní soutěže. 23. a 24. ledna pořádala SOŠ a SOU Dubno tradiční turnaj v házené.

V pondělí se do akce vydali chlapci. Tým Gymnázia Příbram ve složení Vladimír Palko (4.C), Petr Doubek (4.C), Tomáš Sedláček (4.A), Marek Mikoláš (4.A), Lukáš Podlena (4.A), Václav Vejr (4.A), Ondřej Šlauf (4.B), Ondřej Pekárek, Jan Hudák, Martin Šípek a Lukáš Hadač (všichni pracoviště Balbínova) suverénně ovládl skupinu. K úplnému vítězství jim tedy chyběl už jen poslední krok. Ve finále narazili na domácí soupeře z Dubna. Tahali se s nimi bod po bodu, až nakonec podlehli v prodloužení. I tak si ale gymnazisté odnesli krásné druhé místo.

Hned druhý den, v úterý 24. ledna, se konalo dívčí kolo turnaje. Házenkářky Gymnázia Příbram ve složení Eliška Hájková (sexta), Lucie Lakomá (sexta), Barbora Vaďurová (sexta), Amálie Fišerová (2.C), Emma Podušková (2.C), Kateřina Slavíčková (kvinta), Eliška Koldová (2.A), Johana Sousedová (2.A), Tereza Jiráková (2.A), Andrea Samcová a brankářka Alžběta Božková (obě pracoviště Balbínova) začaly turnaj výhrou. Poté ale přišel těžký zápas, ve kterém nakonec podlehly Gymnáziu Dobříš. Čekal je tedy boj o 3.místo, kde jasně dominovaly nad Střední zdravotnickou školou Příbram a zaslouženě získaly třetí příčku.