Střípky z gymnázia

Gymnazisté budou hostit australský dívčí bigband. Už ve čtvrtek

,

Ojedinělý kulturní zážitek čeká Příbram ve čtvrtek 15. září. V 18 hodin totiž na náměstí T. G. Masaryka začne koncert, na němž se představí školní orchestr Gymnázia Příbram, Legionářů a také školní bigband z australského Sydney. Ten tvoří studentky tamější Presbyterian Ladies‘ College. Posluchače tak čeká zajímavý koncert, během něhož oba školní orchestry zahrají samostatně, ale pokusí se i o společné vystoupení, přestože na jeho přípravu budou mít minimum času. Zazní jazzové skladby, známé popové hity, ale také filmová hudba.

Hostující bigband pracuje podobně jako GymBand na své škole jako volnočasová aktivita. Presbyterain Ladies‘ College je prestižní škola internátního typu situovaná na západním předměstí Sydney. Studuje tu asi 1200 dívek ve 12 ročnících.

Pro školní orchestr GymBand bude koncert po společných vystoupeních s partnerským orchestrem z Německa další mezinárodní zkušeností. Pro veřejnost rozhodně však ne jedinou možností studentský orchestr gymnázia slyšet. Na podzim se představil také v rámci pátečního programu Příbramské svatohorské šalmaje a čeká ho vystoupení na říjnovém Veletrhu neziskových organizací.

plakat2-kopie-1500x403

GymBand na Hudebním Festivalu Antonína Dvořáka 2015
GymBand na Hudebním Festivalu Antonína Dvořáka 2015
PLC Sydney Bigband
PLC Sydney Bigband