Střípky z gymnázia

GymBand vánočně naladil

,

Repertoárové stálice i řada letošních novinek. Koledy, populární skladby i filmové melodie. Takový byl další vánoční koncert GymBandu, školního orchestru Gymnázia Příbram. Čtvrteční večer 20. prosince patřil pětadvacítce hudebníků pod vedením Mgr. Miloslavy Šmolíkové, kteří před zaplněným hudebním sálem přivítali Vánoce na gymnáziu.

Během více než hodinového koncertu zazněly klasiky orchestru – SuperstitionViva La VidaTake On Me nebo Feeling Good. Hráči se ale od září činili a přišli s nejednou novinkou: natrénovali třeba Uptown Funk od Marka Ronsona a Bruna Marse, melodii písně Spider Pig ze seriálu Simpsonovi; další písně zazněly i s pěveckým doprovodem – konkrétně September od americké skupiny Earth, Wind & Fire a britskou zpěvačku Adele v letošním playlistu zastoupila skladba Hello. První jmenovanou píseň si „střihla“ Irena Brodníčková ze septimy, druhou Marie Šmolíková z 1.A. Na koncert GymBandu se také po letech vrátila ikonická skladba Chariots Of Fire. Počet nově natrénovaných písní je obdivuhodný, zvlášť s přihlédnutím k tomu, jak se orchestr od září rozrostl a jak náročné muselo být s novými členy secvičit i skladby repertoárové.

V Chariots Of Fire hraje prim klavír – a klavírista Vojtěch Bešťák z 3.B kromě výše zmíněných skladeb na koncertu sólově zahrál také klavírní foxtrot Bugatti Step od Jaroslava Ježka. Co by to ale bylo za vánoční koncert bez koled a populárních vánočních melodií? Jednou takovou byla píseň Christmas Time, opět za pěveckého doprovodu Marie Šmolíkové, následovaná All I Want For ChristmasJingle Bells a jak zaznělo, „populární českou koledou s německými kořeny“, Tichou nocí. Úplně na závěr se takřka celý sál připojil ke zpěvu koledy Narodil se Kristus Pán.

Pro všechny v sále bylo také připraveno štědré pohoštění a mnozí setrvali v družném hovoru ještě dlouho do večera. Velký obdiv a velké díky patří všem vystupujícím – celému GymBandu, který v následujícím roce oslaví 10 let existence. Už teď chystá velké oslavy, nicméně závěr devátého roku rozhodně stál za to.

Foto: Kateřina Fialová, Richard Agulár