Mezinárodní projekt Erasmus+ představil svoji letošní celoroční práci také studentům gymnázia. V pondělí 24. dubna se v hudebním sále ve dvou skupinách vystřídal první a druhý ročník. Právě oni totiž mají mezi členy projektu nejvíce spolužáků a sami jsou také možnými příštími členy programu.
Prezentace posluchačům představily letošní rok fungování projektu na gymnáziu. Ten zakončil další cyklus, který byl nazván Think globally. Jeho vyvrcholením byla mezinárodní studentská konference, která na jaře proběhla v Polsku. Na ní mimo jiné také díky práci v mezinárodních skupinách vznikl model města. S sebou do Polska si česká skupina vezla tři modely staveb v regionu, s nimiž posluchače také seznámila – byly to Památník Antonína Dvořáka na Vysoké, budova Gymnázia Příbram a Ševčinský důl na Březových Horách. První dva modely byly vytištěny 3D tiskárnou. Právě technologie 3D tisku byla také jednou ze součástí pondělní prezentace. Během ní se studenti také dozvěděli informace o možném využití zelených prostor školního dvora, ale zaujala je také úvaha o médiích coby nedílné součásti globálního světa. V prezentaci se střídaly nejen čeština a angličtina, ale také jednotliví členové projektu.
Prezentace vyvrcholila filmem o polské konferenci, který si můžete přehrát níže. V závěru obou vystoupení pak vedoucí projektu Mgr. Hana Štufková a Mgr. Lenka Pavelková daly prostor hostům, kteří do sálu dorazili, místostarostovi Příbrami Mgr. Václavu Švendovi a řediteli Hornického muzea PaedDr. Josefu Velflovi, kteří vyzdvihli celoroční činnost studentů i téma, které si pro ni zvolili.