Střípky z gymnázia

Studenti v sídle MF DNES besedovali s Klímou i Poláčkem

,

Do sídla mediální skupiny MAFRA, jež vlastní deníky MF DNES, Lidové noviny a Metro, hudební televizi Óčko či rádia Classic a Expres, zavítaly dnes třídy 2.B a sexta, a to na pozvání Romany Navarové. Do budovy Anděl Media Centrum se tak dostaly všechny druhé ročníky.

S fungováním zpravodajského portálu iDNES.cz, návštěvností, chováním návštěvníků i expanzí do smartphonů, tabletů a e-bookových čteček studenty seznámil zástupce šéfredaktora iDNES.cz Ondřej Tolar. O své zážitky z cest se pak podělil i redaktor Magazínu DNES Tomáš Poláček, který pro kvalitní reportáž neváhá vyrazit autostopem do Pekingu nebo celý den v Praze chodit v kostýmu Santa Clause. Svým neformálním povídáním tak příjemně rozesmál a pobavil snad všechny přítomné.

Poté, co si studenti prohlédli redakci MF DNES a iDNES.cz, natáčecí studio pro hosty Barbory Tachecí a zázemí obou rádií, čekala na ně beseda s Josefem Klímou – jedním z předních českých investigativních žurnalistů. Řeč se dostala i na důležitost investigativní žurnalistiky v Česku, neobjasněný příběh Jiřího Kajínka či Klímovy vzpomínky na zajímavé a bizarní reportáže, na nichž se podílel.

„Investigativní žurnalistika se naučila suplovat nefunkční státní orgány – policii, státní zastupitelství, soudy.  Chtě nechtě, není dnes tak nestranná, jak by měla být, a zastává se poctivosti před nepoctivostí,“ řekl Josef Klíma v rozhovoru pro GymTV. Celý rozhovor s Josefem Klímou si můžete přečíst zde.