Střípky z gymnázia

Doplaval si pro stříbro na MČR

,

Ondřej Topič, žák 3.B, se věnuje závodnímu plavání už dvanáctým rokem. Vrcholem každé sezóny je Mistrovství České republiky, do kterého se i tentokrát kvalifikoval. Letos se konalo od 18. do 21. prosince v plaveckém areálu v Plzni na Slovanech. V kategorii staršího dorostu, do níž se řadí, byla zahrnuta na každý den jiná disciplína. Ve čtvrtek polohový závod na 100 m, v pátek 400 m volným způsobem, kdy se ve finále umístil na 8. místě. Pátek i sobota mu v obou finále přinesla 5. místa na 200 m motýlek a 200 m polohový závod. Poslední závodní den vybojoval stříbrnou medaili v disciplíně 400 m polohový závod. Kategorie mladší dorostenci se účastnila studentka z prvního ročníku Iveta Fairaislová, která si ve finále doplavala pro pěkné 6. místo na 200 m polohový závod.

Ondra je člen České juniorské reprezentace v plavání, se kterou po zasloužených vánočních prázdninách vyráží na soustředění. Do nového roku přejeme hodně úspěchů v další sezóně!