Střípky z gymnázia

Další úspěšná severoněmecká mise GymBandu

Foto: Josef Fryš (GymTV)

,

Další výměnný pobyt v severozápadním Německu, z toho za šest let podruhé v městečku Marienhafe, mají za sebou hudebníci ze školního orchestru Gymnázia Příbram GymBand. Třetí zářijový týden dvacítka gymnazistů strávila u svých vrstevníků a oplatila jim tak dubnovou návštěvu v Příbrami.

Na osmisetkilometrové cestě se GymBand v čele se svou vedoucí Miloslavou Šmolíkovou zastavil ve městě Goslar na úpatí pohoří Harz. Historické město upoutalo architekturou: doby tu jsou buď hrázděné, nebo zcela obložené břidlicí. Hned u města se nacházejí bývalé rudné doly a zdejší muzeum nabízí kromě jízdy vláčkem v podzemí také vyjížďku šikmým výtahem nebo prohlídku hned čtyř vodních kol.

Po návštěvě Goslaru se studenti na týden rozloučili s kopci a zamířili do nekonečné nížiny na pobřeží Severního moře. Čekala je tu třeba návštěva Emdenu, přístavního města u holandských hranic, kde se projeli po místních kanálech, nebo výlet do Brém a prohlídka tamějšího science centra Universum. Nechyběla samozřejmě ani vyjížďka k severomořskému pobřeží, a protože počasí celý týden přálo, málokdo odolal procházce ve vodách Severního moře.

Stěžejním bodem programu byly samozřejmě koncerty. Ten hlavní hostil stejně jako loni kostel Marienkirche v Marienhafe. Přes čtyřicet českých a německých hudebníků se návštěvníkům, kteří kostel zcela zaplnili, odvděčilo vydařeným výkonem a známými melodiemi mimo jiné od skupin Queen nebo Coldplay. GymBand předvedl také novinku ve svém repertoáru, skladbu Tak On Me, a společně se školním orchestrem hostitelské školy IGS Marienhafe-Moorhusen Patchworkfamily i nastudování multižánrového hitu Bohemian Rhapsody. Vydařený koncert odehrály oba studentské orchestry i pro žáky hostitelské školy.

Další vydařený týden v severozápadním Německu a má GymBand za sebou. A před sebou další školní rok – rok, ve kterém oslaví deset let své existence.

Výměnný pobyt proběhl za podpory Česko-německého fondu budoucnosti a Města Příbram.

Foto: Ondřej Luks (GymTV), Pavel David Cvrk