Střípky z gymnázia

Bronzové DofE

,

Do programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je na gymnáziu zapojena spousta studentů. Pro ocenění bronzové úrovně si dojeli v pátek 15. prosince do Prahy. Ceremonie probíhala v Knihovně Václava Havla a zúčastnili se jí žáci kvinty a sexty.

Program má čtyři části, na kterých pracujete v průběhu určitého časového úseku podle úrovně. Každý si zvolí cíl do každé části. Dobrovolnictví, sportovní aktivita, rozvoj talentu a nakonec se naplánuje dobrodružná expedice. Ta bývá pro většinu absolventů největším přínosem, ale tak to nebylo u Stanislava Kamenického. Ten v rámci svého projevu vyzdvihl dobrovolnictví.

V průběhu ceremonie vystoupilo se svými projevy i několik hostů. Jedním z nich byla dlouhodobá patronka programu Klára Nademlýnská. Jako jedna ze slavných českých módních návrhářek ráda podporuje studenty v rozvíjení jejich talentu a ráda vidí jejich úspěchy.

Po řečnících přišla na řadu nejdůležitější část. Předávání ocenění. Absolventi dostali bronzový odznak a diplom jako připomínku, co během půl roku dokázali. O každém účastníkovi bylo řečeno několik slov a ostatní se mohli dozvědět, co všechno se dá rozvíjet. Objevilo se studium znakové řeči nebo i několik vizí do budoucna.

DofE je program pro každého právě díky jeho rozmanitosti a přizpůsobivosti jednotlivcům. Je to dobrá příležitost začít něco nového nebo se v něčem ještě zlepšit.

Foto: facebook.com/dofeczech