Střípky z gymnázia

Atleti a atletky opět na scéně

,

18. září se na gymnáziu opět po roce konalo okresní kolo středoškolského atletického poháru.

Celý program začal okolo osmé hodiny ranní, kdy žáci a žákyně osmi škol přicházeli na hřiště, aby se na své výkony připravili. Disciplín bylo osm, kdy se každé mohli účastnit maximálně tři žáci jedné školy. Rozdíly mezi chlapeckými a dívčími disciplínami jsme mohli najít v délkách tratí, těžkosti koulí nebo v některých sportovištích. I letos se trhaly rekordy, a i když všechny výkony byly opravdu chvályhodné, mezi ty nejlepší patří výsledek Jana Skaličky z OA a VOŠ Příbram, který v běhu na 1500 metrů předběhl část svých soupeřů o dvě kola.

Studenti nesoutěžili jen jako jednotlivci. Body, které získali, se poté sečetly pro každou školu a konečný výsledek určil pořadí.

Mezi dorostenci skončilo na prvním místě Gymnázium a SOŠE Sedlčany s 2157 body, o 265 bodů za ním pak chlapci Gymnázia Příbram a na třetím místě Střední zdravotnická škola Příbram. Nejvyšší příčku mezi dorostenkami pak s 2389 body obsadila děvčata z Gymnázia Příbram. Za nimi s 1000bodovou ztrátou Gymnázium pod Svatou Horou a za ním pak Gymnázium a SOŠE Sedlčany.

Celý den zakončila štafeta, kterou v chlapecké kategorii vyhrála OA a VOŠ Příbram, v těsném závěsu za ní SOŠ a SOU Dubno a třetí místo obsadilo Gymnázium a SOŠE Sedlčany. A mezi dívkami se na první příčce znovu objevila místní děvčata, druhé místo pak obsadilo Gymnázium a SOŠE Sedlčany a za nimi skončila Střední zdravotnická škola Příbram.

Krajské kolo se bude konat 7. října v Kolíně. Tak dívkám popřejme hodně štěstí a bednu, na které doufáme, že skončí.