Střípky z gymnázia

Anglické Soči na gymnáziu

,

Ještě pár týdnů zbývá do olympiády ale na gymnáziu už soutěže probíhají. Pravda, tyto soutěže potrápí spíše mozek než svaly účastníků, ale to je nedělá o nic lehčí. První na řadě je anglický dvojboj, který se uskutečnil 14. ledna a 17. ledna. První disciplínou byl test, ve kterém si soutěžící prověřili své znalosti z angličtiny. O tři dny později se konala druhá disciplína, do které postoupili jen nejlepší z té první. Touto disciplínou byla ústní zkouška, kde si postoupivší vyzkoušeli, jak dobrý je jejich mluvený projev. Porota se přes víkend shodla na jejich pořadí a to bylo 21.1. oznámeno účastníkům.

V kategorii prima/sekunda se na prvním místě umístila Sára Sovičková z primy, na druhém Vojtěch Ježek ze sekundy a třetí byl Stanislav Kamenický ze sekundy.

V kategorii tercie/kvarta byl první Jakub Kubík z tercie, druhá Tereza Zítková z kvarty a třetí skončil Šimon Dlouhý z tercie.

V kategorii prvních až třetích ročníků bylo pořadí následující: první Petr Maciček z 3.A, druhý Jan Procházka ze třídy septima, třetí Lucie Veflová ze sexty.

Olympionikům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalších ročnících.