Střípky z gymnázia

27krát DELF!

,

Už je známým faktem, že Gymnázium Příbram, Legionářů se může pyšnit možností organizovat pro studenty francouzštiny zkoušky k získání mezinárodně platného certifikátu DELF.  Letos se tak stalo už potřetí a opět jsme si vedli úspěšně.  Tento rok byl výjimečný počtem studentů, kteří se rozhodli otestovat své znalosti francouzského jazyka. Ke zkoušce se jich totiž odhodlalo 27!

16 studentů zvolilo úroveň A2 a 11 vykonalo zkoušku pro stupeň B1. Poctivě prošli přípravnými kurzy, které pro ně připravili Mgr. Daniel Kříž a Mgr. Veronika Šedivá, kteří se také zhostili rolí zkoušejících a hodnotitelů. V listopadu se poté studenti směle pustili do vlastní zkoušky DELF. Prošli náročným poslechem, porozuměním textu, slohovou prací a nakonec vše završili ústní zkouškou, u které byla mimo našich profesorů přítomna také rodilá mluvčí, vyslaná Alliance française v Plzni.

Po měsíci čekání nám byl oznámen výsledek, na který jsme netrpělivě čekali. Všech 27 studentů uspělo!! Teď už jen zbývalo počkat na to, až francouzská strana vyřídí všechny formality a ve Francii diplomy vystaví. Ten den nastal v pátek 17. dubna. Pan profesor Kříž neváhal a pro diplomy osobně do Plzně zajel, aby mohly být předány svým hrdým majitelům. Den D nastal v úterý 20. dubna, kdy byly za zpěvu Edith Piaf diplomy slavnostně předány v hudebním sále.

Úroveň A2 splnili Barbora Dembická, Tereza Doležalová, Barbora-Eva Eliášová, Jan Jeníček, Kateřina Jílková, Tereza Kaiserová, David Kubík, Anna Marešová, Kateřina Matuszková, Jana Schejbalová, Michal Šolc, Pavlína Svobodová, Karolína Třesohlavá, Vojtěch Velfl, Vojtěch Vestenický a Kateřina Vokurková, úroveň B1 obhájili  Anna Brajerová, Kateřina Burdová, Anna Čámská, David Černohorský, Karolína Langerová, Karolína Macasová, Lucie Medalová, Barbora Peštová, Monika Tranová, Štěpán Valter a Soňa Vyskočilová. Všem moc gratulujeme a věříme, že i v příštím roce ukážeme, že na našem gymnáziu francouzsky prostě umíme!