Střípky z gymnázia

Sportem ku zdraví

,

Sportem ku zdraví. Toto rčení si v týdnu od 9. do 13. května potvrdili třeťáci a septimáni. Strávili ho totiž na každoročním sportovním kurzu ve Výcvikovém středisku Univerzity Karlovy v Horním Poříčí.

Přes 110 studentů 3.A, 3.B, 3.C a septimy v doprovodu 13 učitelů využilo každý den všechna sportoviště v areálu k různým aktivitám. Obecně se jednalo o netradiční sporty, na které v hodinách tělesné výchovy nezbývá čas. Ve skupinkách se všichni žáci během kurzu vystřídali na osmi stanovištích.

S Ivou Šmídovou se na józe třeťáci protáhli a u párových pozic si i trochu zalétali. Forehand, backhand, dvouhru i čtyřhru natrénovali s Lenkou Blažkovou. Lenka Pavelková studenty seznámila se základy práce s navigací. S jejich pomocí pak skupinky hledaly navzájem poschovávané sladké poklady. Pod vedením Kristýny Halaburdové se zase mohly zlepšovat v softbalu. Část dne vždy patřila také míčovým hrám s Alicí Matulovou. Žáci, a i učitelé, si společně zahráli volejbal a beach volejbal. Filip Souček naučil třeťáky střílet ze vzduchovky a Petr Vocílka je pozval do korun stromů. Příbramští skauti pro gymnazisty připravili nízké lanové aktivity, teambuildingovou soutěž i stezku v šesti metrech nad zemí. Přítomnost malebné řeky Otavy využili všichni vodáci společně s Lucií Albrechtovou a Danielem Křížem.

Někteří studenti využili možnost cestu do Horního Poříčí u Horažďovic i zpět do Příbrami absolvovat na kole, a tak byl jejich pobyt o sportovních výkonech od začátku do konce.

I když počasí občas zahnalo gymnazisty dovnitř, týden plný pohybu a také dobrého jídla stál za to. Sportovní kurz už léta patří k nejoblíbenějším výjezdům vůbec.