Střípky z gymnázia

S Erasmem v Itálii

,

Projekt Erasmus + zakončil školní rok 2016/17 výletem do Itálie, přesněji do severozápadní části. Ten se konal na začátku června. Spolu s paními profesorkami a koordinátorkami projektu Hanou Štufkovou a Lenkou Pavelkovou jelo dalších 11 studentů.

Hned první dva dny, tedy 2. a 3. června, se poznávaly krásy druhého největšího města Itálie – Milána. Tady procházeli historickým centrem, které se nachází v okolí gotické katedrály Narození Panny Marie. Zároveň navštívili muzeum věnované vynálezům a dílům renesančního muže Leonarda da Vinciho, dále pak pevnost Sforzesco a zdejší park.

O den později se vlakem přesunuli do města Turín. To viděli hlavně z výšky, protože se dostali na Mole Antonelliana, tedy na budovu vysokou 167 metrů, ve které teď sídlí muzeum filmu. Ale ještě předtím nebylo opomenuto ani centrum města a další muzeum, tentokrát popisující historii Turína a okolí.

Čtvrtý den se studenti dostali k moři. Navštívila se totiž pláž u malých přímořských městeček Cinque Terre. Součástí byla i fyzicky náročnější stezka, která se táhla mezi městečky. Odtud byl také krásný výhled na okolí.

Den před odjezdem byl věnován Savoně a Carcare. Tady se ke studentům připojili italští vrstevníci z projektu a provázeli je těmito místy. Ukázali svoji školu, zahráli si s nimi volejbal a odpoledne leželi na pláži v Savoně. Večer nechyběla ani pizza na rozloučenou.

Tento zájezd byl zároveň i zakončením tříletého projektu. Ten další bude dvouletý a právě za dva roky se tady, v Itálii, sejdou skupiny z evropských škol na mezinárodní konferenci.