Střípky z gymnázia

Připravit, pozor, start!

,

Poslední středeční dopoledne letošního školního roku se na sportovním hřišti Gymnázia Příbram neslo v duchu atletického soutěžení. Konal se tam totiž Memoriál Antonína Stočese, v rámci nějž si studenti z příbramského gymnázia a dalších okolních škol mohli zazávodit v atletickém trojboji, vloženém závodě skoku do výšky děvčat a třídy Gymnázia Příbram své síly mohly poměřit ve třídních štafetách. Nejlépe se dařilo tercii a 3.A , v rámci trojboje Matěji Machovi (za chlapce) a Anně Fialové (za děvčata) a Noře Vaňkové ve skoku do výšky.

Memoriál odstartoval okolo deváté hodiny atletickým trojbojem, kterého se zúčastnilo celkem 18 sportovců a 26 sportovkyň. Soutěžící byli z různých škol: Integrované střední školy Příbram, Střední zdravotnické školy Příbram, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Dubno a z Gymnázia Příbram.

Trojboj se skládal ze sprintu na 100 metrů, skoku do dálky a vrhu koulí. V trojboji chlapců zvítězil Matěj Mach (Gymnázium Příbram) s celkovým ziskem 1882 bodů, druhé místo získal David Eršil (ISŠ) – 1407 bodů a třetí příčku obsadil Martin Smetana (Gymnázium Příbram) – 1403 bodů. V trojboji dívek vyhrála Anna Fialová (Gymnázium Příbram) – 1606 bodů, na druhém místě skončila Aneta Schonová (ISŠ) – 1553 bodů a třetí příčku získala Eliška Skalická (SOŠ A SOU Dubno) – 1269 bodů.

V závodě ve skoku do výšky děvčat zvítězila Nora Vaňková (Gymnázium Příbram) s výkonem 150 centimetrů.

Třetí a nezbytnou součástí memoriálu byl závod štafet tříd Gymnázia Příbram. Třídy, které měly zájem se tohoto závodu zúčastnit, sestavily týmy o 4 dívkách a o 4 chlapcích a každý člen týmu běžel úsek 100 metrů. Nejúspěšnějším štafetovým týmem vyššího gymnázia se stala 3.A a z nižšího gymnázia doběhla do cíle nejrychleji tercie. Ta svým časem předčila i třídu 3.A.

Mimo soutěžní program si všudypřítomní fanoušci mohli také užít podívanou na učitelskou štafetu.