Střípky z gymnázia

Podivný případ pro nižší gymnázium

,

V pátek 18. března vyrazily třídy nižšího gymnázia do Divadla Antonína Dvořáka Příbram. V rámci 3. – 5. vyučovací hodiny tak primáni, sekundáni, terciáni a kvartáni neseděli ve školních lavicích, ale v hledišti příbramského divadla.

Studenti se přišli podívat na divadelní hru s názvem Podivný případ se psem.

Hlavním hrdinou této hry je patnáctiletý chlapec Christopher, který trpí autismem.  Jednoho dne najde na zahradě mrtvého psa své sousedky a rozhodne se, že přijde na to, kdo psa zabil. V průběhu svého vyšetřování však Christopher odkryje také některá rodinná tajemství, která mu byla zatajena a která obrátí jeho život naruby. Christopher je sice velice chytrý, ale na druhou stranu se kvůli svému autismu bojí věcí, které jsou pro většinu ostatních lidí úplně běžné. Například má strach z blízkého kontaktu s lidmi, nerad si s někým povídá nebo ho snadno vystraší ruch města, a tak je pro něj i řešení nově zjištěných informací, které se dozvěděl o své rodině, náročným úkolem.

Podivný případ se psem je hra napsaná Simonem Stephensem podle románu Marka Haddona. V rámci příbramského divadla hru režíroval Petr Hruška a tvář hlavnímu hrdinovi propůjčil herec Kryštof Grygar.

Potlesk, který zazněl na konci představení z hlediště, napovídá tomu, že si studenti představení užili a že do Divadla Antonína Dvořáka Příbram znovu rádi zavítají.

Foto: Lukáš Janičina, Divadlo Antonína Dvořáka Příbram