Střípky z gymnázia

Okresní Corny na gymnáziu

,

V úterý 16. září se ve sportovním areálu Gymnázia Příbram konalo okresní kolo atletického poháru Corny. Mediální obraz poháru propůjčila olympijská vítězka a držitelka světového rekordu v hodu oštěpem Bára Špotáková.

V už 33. ročníku se soutěžilo v běhu na 60 m, 200 m, 80 0m, skoku do výšky a do dálky, vrhu koulí a štafetovém běhu. Poháru se zúčastnily čtyři školní týmy a podle umístění se jim přičítaly body. V konečném hodnocení stejně jako minulý rok zvítězilo mezi dívkami družstvo Gymnázia Příbram před Gymnáziem Sedlčany, Gymnáziem pod Svatou Horou a SPŠ Příbram. V chlapecké kategorii se na prvním místě umístila Střední průmyslová škola Příbram, před Gymnáziem Příbram, Gymnáziem Sedlčany a Gymnáziem pod Svatou Horou.

Vítězové disciplín byli za své výkony po zásluze odměněni sladkou odměnou, navíc se vítězná družstva kvalifikovala do krajského kola Corny poháru, který se uskuteční 24. září.