Střípky z gymnázia

Julie vítězkou krajského kola olympiády v ruštině

,

Dne 8.2.2012 vstoupila studentka Julie Sýkorová (2.C) v doprovodu své vyučující ruského jazyka  do prostor Obchodní akademie v Příbrami, kde proběhla olympiáda v ruském jazyce na krajské úrovni. Chvíli před začátkem soutěže se Julie dozvěděla, že si změří své síly s dalšími šesti vrstevníky ze Středočeského kraje, a pak už nezbylo nic jiného, než se pekelně soustředit a bojovat.

Po krátkém úvodu a představení hlavních předsedkyň soutěže z Ruské střední školy v Praze, začalo soutěžní klání poslechem s porozuměním. Milým překvapením pro soutěžící byl poslech v podání učitelek z Ruské střední školy. Mladší kategorie si vyslechla krátký příběh z Harryho Pottera, zatímco vyšší kategorii upoutala  povídka A. P.Čechova Dáma s psíčkem.

Po vyhodnocení písemné části pokračovala soutěž konverzací. Soutěžící se porotě krátce představili, následně pohovořili na zadané téma a popsali situaci z vylosovaného obrázku. Na porotce v obou kategoriích čekal složitý úkol pečlivě zhodnotit a porovnat výkony.

Kolem 13. hodiny byly oznámeny výsledky. Radost z obsazení 1. místa v kraji a postup do celostátního kola svědčí o velké vůli, bojovnosti a talentu naší velmi skromné studentky Julie, která se učí ruský jazyk teprve druhým rokem.