Střípky z gymnázia

Dívky se vyšplhaly na první místo

,

Ve středu 23. ledna se konalo okresní kolo středoškolských her ve šplhu. Soutěž probíhala na Střední průmyslové škole v Příbrami a účastnilo se jí pět dívčích a šest chlapeckých družstev.

Za Gymnázium Příbram soutěžila dvě dívčí družstva, jedno bylo ve složení Tereza Bodnárová (1.C), Lucie Chrastinová (1.A), Martina Chrastinová (septima) a Klára Hanzlíková (2.B) a druhé v sestavě Klaudie Hlinková (2.B), Kamila Macasová (1.A) a Štěpánka Pospíchalová (1.C).

Gymnázium reprezentovalo také jedno chlapecké družstvo, ve kterém byli František Míka (4.A), Matěj Havel (kvinta), Jan Brodníček (kvinta) a Marek Zatloukal (kvinta).

V soutěži družstev se první skupina dívek umístila na 1. příčce a druhá na 3. místě. Chlapci se umístili na místě třetím.

V soutěži jednotlivců se žákům gymnázia také dařilo a obsadili velmi dobré příčky. Z děvčat zvítězila Tereza Bodnárová (1.C) a na druhém místě skončila Lucie Chrastinová (1.A). Chlapci obsadili místo druhé a třetí. Druhý byl František Míka (4.A) a třetí skončil Matěj Havel (kvinta).

Během celé soutěže vládla soutěživá, ale i přátelská atmosféra a všichni si závody ve šplhu užili.

Foto: Mgr. Světlana Hlaváčová