Střípky z gymnázia

Čeština v okrese s přehledem

,

Ve středu 1. února se sešli nejúspěšnější řešitelé vyšší kategorie školního kola olympiády z českého jazyka, aby změřili své síly s vrstevníky z ostatních škol příbramského okresu. Jako v minulých letech, i letos se okresní kolo konalo v Domě dětí a mládeže. Za Gymnázium Příbram studenty doprovázely a v porotě zasedly PhDr. Ludmila Brabencová a Mgr. Jana Štědronská.

Nejdříve soutěžící čekaly úlohy z mluvnice. Na řešení měli 60 minut a museli například rozlišit různé významy slovního spojení pár párků nebo slova restaurace. V druhých šedesáti minutách se mohli předvést ve slohu, letos na téma Kdyby to všechno nebylo tak složité. Slohový útvar byl volný a vzniklo mnoho zajímavých prací.

Obě části byly hned porotou vyhodnoceny a už zhruba po další hodině od dokončení byly známy výsledky. Anna Míková z oktávy zvítězila a postupuje do krajského kola. Gratulujeme! Druhé místo obsadil student sedlčanského gymnázia, třetí student gymnázia dobříšského. Na náhradnickém čtvrtém místě skončil Matouš Ettler z 1.B a Šimon Dlouhý ze sexty skončil sedmý. Krajské kolo se uskuteční na začátku dubna v Kladně.