Střípky z gymnázia

Bramborové finále v Břeclavi

,

O sedm bodů. Neboli v atletickém slovníku o dva centimetry či setiny v některé z disciplín. To dělilo dívčí družstvo Gymnázia Příbram ve složení Agáta Kolingerová (3.A), Bára Placatková (2.C), Veronika Novotná (2.B), Eliška Letová (oktáva), Adriana Hofmanová (2.C), Lucie Vlasová (4.B), Anežka Petriláková (1.B), Nikola Boháčová (2.C) a Hana Kubová (2.A) od obhajoby bronzové medaile, kterou získaly v minulém ročníku Corny Středoškolského atletického poháru. Tentokrát si děvčata v letošním republikovém finále, do kterého se probojovala po vítězství v okrese a druhém místě v kraji, vybojovala čtvrté místo. V Břeclavi 11. října kralovalo Gymnázium Trutnov, za ním skončilo Gymnázium Šumperk (obě školy na podiu byly i v minulé roce, tentokrát si však umístění prohodily) a třetí místo si do Prahy odvezlo Gymnázium Nad Štolou.

Soutěžilo se v běhu na 60, 200, 800 m, ve skoku vysokém a dalekém, vrhu koulí a štafetě. Už to bývá tradicí a dívkám opět celý den ztěžovalo nepříjemné počasí, ale i přesto děvčata předvedla skvělé výkony. Za zmínku stojí to, že v celkovém součtu disciplín všech soutěžících první místo obsadila Agáta Kolingerová, která běžela 60 a 200 m. Gymnázium Příbram si tak připsalo velmi zajímavé prvenství.

Družstvům přišel pogratulovat také patron letošního ročníku Jan Kudlička. Úspěšný tyčkař, který na poslední olympiádě v brazilském Riu de Janeiru skončil na 4. příčce. Nahradil patronku posledních 11 ročníků Barboru Špotákovou, světovou oštěpařskou rekordmanku.

V letošní velmi těžké konkurenci 16 týmů z celé České republiky, o čemž svědčí i fakt, že děvčata výkon z minulého roku zlepšila o 400 bodů, Gymnázium Příbram potvrdilo svou kvalitu v atletických soutěžích. Dívkám patří velké poděkování za jejich skvělé výkony v průběhu všech tří kol a také paní profesorce Mgr. Světlaně Hlaváčové, která je v Břeclavi doprovázela.