Střípky z gymnázia

Boj do poslední vteřiny

,

Devět ku osmi. Takovou podobu měl finálový výsledek okresního kola v basketbale, kterého se zúčastnilo i dívčí družstvo ve složení Pavlína Dědinová (4.C), Vendula Němečková, Ilona Thomasová, Petra Rožcová (všechny 4.A), Natálie Melicharová, Kristýna Novotná, Tereza Janotová, Valentýna Zítková (všechny 3.B), Johana Novotná (2.A) a Martina Svobodová (2.C). Právě tým Gymnázia Příbram po velmi vyrovnaném klání přemohl Gymnázium Sedlčany a zajistil si skvělým prvním místem postup do krajského finále. To se odehraje 22. listopadu v Poděbradech.

Dívky nejdříve ve skupině porazily družstva Integrované střední školy a Gymnázia pod Svatou Horou. V semifinále se utkaly s Obchodní akademií. Z něj vyšly gymnazistky opět jako vítězky. Poté už na ně čekal zmíněný velmi dramatický finálový mač s dívkami ze Sedlčan.

Míčové hry se každoročně v listopadu hlásí o slovo. Kromě děvčat započalo cestu basketbalovým turnajem také chlapecké družstvo, které stejně jako jejich spolužačky začalo prvním místem a postupem do kraje.

Děvčatům gratulujeme k postupu. Poděkování patří i paní učitelce Vrátné, která dívky doprovázela. A do Poděbrad přejeme co nejpřesnější mušku!

foto: SPŠ a VOŠ Příbram