Střípky z gymnázia

Biology karanténa nezastavila

,

Nadšenci pro vědu přírodovědeckou se i letos mohli zúčastnit biologické olympiády. 55. ročník odstartoval školním online kolem, ze kterého se výjimečně nepostupuje do okresu, ale rovnou do kraje. Ve čtyřech kategoriích soutěžili studenti v rámci celého gymnázia, celkem své znalosti a vědomosti prověřilo přes třicet žáků.

Težký život ve vodě. Tak znělo téma udávající testové otázky v kategorii C a D. Celé školní kolo bylo rozdělené na test ze studijního textu, poznávačku organismů a praktikou část. Tématem pro vyšší kategorie byl známý citát Jana Žižky: „Nepřátel se nelekejte, na množství nehleďte!“ v podání obrany organismů.

V kategorii D se na třetí příčce umístil Matěj Hora (sekunda), na druhém místě Matěj Pánek (sekunda) a první byla Diana Smíšková (sekunda). O kategorii výše obsadil třetí místo Martin Hrubec (tercie), stříbro získal Bonifác Smíšek (tercie) a první místo patřilo Kateřině Fialové (tercie).

Na vyšším gymnáziu v kategorii B zazářili Magdaléna Studená (kvinta) na třetím místě, Adriana Vlasatá (2.C) na příčce druhé a pomyslnou zlatou medaili si odnesl Jiří Hrubant (sexta). V kategorii A, která je pro studenty nejvyšších ročníků, se na druhé pozici umístila Marie Sejkorová (3.A) a na místě prvním Eliška Tůmová (4.A).