Střípky z gymnázia

Seznamovací pobyt kvarty a 2.S

,

V pondělí 5. září vyrazili studenti kvarty a žáci 2.S od plaveckého bazénu z Příbrami autobusem na Šumavu do obce Nové Hutě. Zde strávili hezké chvíle po následujících pět dní. Už v tento den po příjezdu do hotelu Kodrea studenty čekal pestrý program s lektorkami z organizace Magdaléna.

Pro následující den, tedy úterý, si lektorky pro žáky opět připravily zábavné hry, které měly za cíl seznámit studenty mezi sebou. Večer si třída 2.S pro kvartány připravila strašidelnou “bojovku” v nedalekém lese.

Ve středu čekal studenty pěší celodenní výlet nejdříve do obce Svinná Lada. Zde se nachází největší rašelinné jezírko v České republice. Poté jejich výlet pokračoval do vesnice Borová Lada. Tam navštívili jeden z největších sovinců v České republice.

Čtvrteční den patřil hrám na téma pohádky, které si pro žáky připravili paní učitelky, z pracoviště Legionářů Mgr. Světlana Hlaváčová a Mgr. Kristýna Halaburdová a z detašovaného pracoviště Balbínova paní učitelky Mgr. Radka Vocílková a Mgr. Kristýna Nosková. Čtvrteční večer byl věnován diskotéce.

V pátek studenti odjeli autobusem do Příbrami k plaveckému bazénu, kde na ně už čekali rodiče.