Střípky z gymnázia

Adapťák: Jak poznat druhé i sama sebe

,

Minulý týden strávilo všech 97 studentů 1. A, 1.B a 1.C na adaptačním kurzu, který škola pořádá už více než deset let. Pod vedením instruktorů a třídních vyučujících jej absolvovali prváci ve středisku Brdy, kam se jich téměř devadesát dopravilo na kole.

Každé dopoledne skupinky předstoupily před své vedoucí dopoledního programu. Naplň kurzu nás měla sjednotit jako kolektiv a myslím, že cíl toho byl dosažen. Ať už šlo o aktivity „na větvi“ vedoucího celého týdne Mgr. Petra Vocílky či šamanské dobrodružství Mgr. Miloslavy Šmolíkové. Spousta z nás odkryla svou osobnost při barevných aktivitách s Mgr. Lucií Albrechtovou a našla sama sebe (a občas i schovaný poklad) pomocí GPS ve skupině Mgr. Lenky Pavelkové. O drogách a dalších nebezpečích jsme se dozvěděli spoustu informací díky Mgr. Zdeňku Vondrákovi. Vrchol našeho pobytu bylo tradiční divadlo, kde do konce nikdo nevěděl, jaké bude představení druhých. A tak by to mělo být, protože závěrečné překvapení stálo opravdu za to!

V zimě, která nás provázela celé čtyři dny, jsme i odjížděli. Ale všichni byli nad míru spokojeni, protože získali nové přátele. Aspoň tak já hodnotím celý adaptační kurz. Bylo pro mě velice důležité najít někoho, s kým bych si mohla rozumět.