Střípky z gymnázia

Projekt EuroVisions oceněn

,

Zahraniční projekt Erasmus+ pracuje v budově Legionářů pod vedením Mgr. Hany Štufkové,  Mgr. Lenky Pavelkové a Mgr. et Mgr. Jana Charváta Ph.D. již dlouhá léta. 8. září však mezinárodní projekt Erasmu+, EuroVisions – Photography, získal evropskou Cenu kvality (Quality Label). Toto, již druhé ocenění tohoto druhu pro skupinu Erasmu, obdrželi za výborně zpracovaný a vedený již zmíněný eTwinningový projekt. Každý zúčastněný student tak 29. září na gymnáziu obdržel diplom.

Projekt EuroVisions – Photography byl zaměřen na ztvárnění představy společné Evropy pomocí fotografií a koláží. Portál s názvem EU – eTwinning byl pracovním prostředím pro realizaci celého tříletého projektu, ve kterém pracovaly partnerské školy z Německa, Polska, Norska, Itálie a České republiky. V projektovém blogu školy informovaly o aktivitách ve svých národních skupinách a ve fóru probíhala mezinárodní spolupráce formou workshopů.

„Studenti se naučili upravovat vlastní selfie fotografie a objekty ve speciální aplikaci Photopea, vytvářet koláže, připravit efektivní prezentaci ve formátu Pecha Kucha, malovat vzkazy světlem (Ray of hope for Ukraine), navrhovat loga nebo předávat získané dovednosti partnerům v angličtině v rámci tandemových online setkání během roku,“ dodává k přínosům projektové práce Mgr. Hana Štufková.

„Vrcholem celé práce byla příprava  konference E+, která proběhla v online prostředí 28. 3. – 30. 3. 2022. Do webových stránek konference E+ vložili pod vedením Mgr.et Mgr. Jana Charváta Ph.D. vlastní anglické tutoriály ke všem činnostem. Všechny výstupy z konference byly vloženy do aplikace kunstmatrix.com, která umožňuje projít si výstavu a výstupy s ní spojené v online prostředí,“ připojuje Mgr. Hana Štufková. O této konferenci GymTV vytvořila reportáž a článek.

Erasmus+ pracuje pod vedením zkušených učitelů již mnoho let. Studenti společně s učiteli vytváří zajímavé aktivity i podnikají společné výjezdy do zahraničí. Různé zajímavé informace ohledně Erasmu mohou zájemci naleznout na webu GymTV.