Střípky z gymnázia

Prima na Třeboňsku

,

11. září v 8:00 odjela prima s paní učitelkou Reissmüllerovou a Halaburdovou na adaptační kurz do Chlumu u Třeboně.

Nejdřív jsme zastavili na Hluboké v ZOO, kde pro nás byl přichystán program o dorozumívání zvířat. Program se nám moc líbil. Pak jsme měli čas si ZOO projít. Nejvíc se mi líbili tygři ussurijští.

Potom naše cesta pokračovala do už zmiňovaného Chlumu u Třeboně. Tam jsme dojeli do ubytování Lesák. Vyndali jsme si věci z autobusu a šli jsme se zabydlet. Naše budova se jmenovala Pařez, pokoje v ní byly po třech nebo po čtyřech. V pokoji byly kromě postelí i skříně a stůl s židlemi.

Než jsme si stihli vybalit věci, už byl čas na večeři. Večeře byla dobrá jako i ostatní jídlo. Snídaně byla ve formě bufetu. Bylo tam jídlo jako cereálie, pečivo, buchty, párky, ale i míchaná vajíčka. Také tam nechyběly různé čaje. Oběd byl podobný jako večeře, ale navíc byla i polévka.

Program byl také zábavný, patřily do něj základy první pomoci, ale kromě tohoto byly i různé turnaje ve sportu nebo procházky po okolí. Samozřejmě jsme kromě pohybu dělali i jiné aktivity např. barvení kamínků. A večer i různé kvízy, ale také hororové čtení “na dobrou noc“.

K pohybu se ještě vrátíme, protože ve čtvrtek jsme měli naplánovaný výlet do Třeboně. Takže jsme došli k nejbližší autobusové zastávce, ze které jsme dojeli na Majdalenu, kde jsme přestoupili do vlaku a dojeli do Třeboně. Když jsme vystoupili z vlaku, došli jsme na Masarykovo náměstí. Protože jsme měli chvilku času, tak jsme si mohli koupit nějaké jídlo. Pak jsme šli na prohlídku zámku Třeboň, ve kterém trávili čas Schwarzenbergové a Rožmberkové. Také jsme se šli podívat ke Schwarzenberské hrobce, kde to bylo také nádherné.

Když jsme se vrátili z Třeboně, už jsme začínali pomalu balit věci. Po snídani byl totiž čas odjezdu. Nastoupili jsme do autobusu, ale měli jsme se ještě zastavit v Chýnovské jeskyni. V jeskyni byla velká zima a hodně kluzkých schodů, ale i přes to jsme si prohlídku užili. Také jsme v baráčku poblíž mohli vidět malý krystal hexagonitu , který byl nalezen jen zde v Chýnovské jeskyni a v Severní Americe.

Vrátili jsme se po cca druhé hodině ke gymnáziu, kde na nás čekali rodiče.

Adaptační kurz jsme si moc užili hlavě kvůli skvělému programu a ubytování.