Střípky z gymnázia

Primáni si užili týden na Třeboňsku

,

V malebné přírodě jižních Čech a v okolí tamních rybníků prožili v minulém týdnu žáci primy svůj první společný výlet. Spolu s třídní učitelkou Alenou Vrátnou, paní učitelkou Očenáškovou a nezbytným zdravotnickým doprovodem pobývali v rekreačním středisku Lesák v Chlumu u Třeboně v rámci ozdravného pobytu, který splnil také funkci pobytu seznamovacího.

Během týdne podnikali primáni turistické výlety po okolí Třeboně, zavítali například k rybníku Starý Kanclíř nebo k Schwarzenberské hrobce. Navštívili i samotné lázeňské město s renesančním zámkem. Během jedné procházky dorazili výletníci až k česko-rakouským hraničním kamenům. Podle slov třídní učitelky Vrátné bylo pro všechny žáky nesmírným zážitkem vyzkoušet si, jaké je stát jednou nohou v Čechách a druhou v Rakousku. Dalším velkým zážitkem byla celodenní túra naučnou stezkou „Okolo Světa“. Její název napovídá, že nešlo jen o turistický výlet, nýbrž i o poznávání přírody, rostlin a živočichů v okolí rybníka Svět.

Ve chvílích trávených v rekreačním středisku hráli žáci sportovní, společenské a komunikační hry. Během celého týdne mezi sebou například soupeřili v piškvorkách a ve hře Člověče, nezlob se. Jak nám sdělila paní učitelka Vrátná, nejvíce zábavy a napětí si užili při hře Přechod na ostrov, kdy museli přejít rybník po úzké lávce. Zvládli ho prý všichni a teplotu vody nikdo neokusil.

V pátek 25.9. se všichni vrátili „ozdraveni a seznámeni“ zpět do Příbrami.