Střípky z gymnázia

Ostře sledovaní francouzštináři

,

Od středy 24. listopadu do pátku téhož týdne se na gymnáziu skládaly jazykové zkoušky DELF ve všech kategoriích (A2, B1, B2). Své znalosti francouzského jazyka dokazovali zúčastnění studenti vyššího gymnázia ve čtyřech částech. Nejprve přišly na řadu kolektivní zkoušky, tedy ty, kde všichni studenti pracují na stejném zadání, a to v následujícím pořadí: poslech, porozumění textu a nakonec psaný projev. Druhá, individuální část, je tvořena zkouškou ústního projevu. Každý ze čtyř dílů má tradičně dotaci 25 bodů.

DELF na gymnáziu zajišťuje Alliance Francaise de Plzeň. Oprávnění od zmíněné organizace ke zkoušení školní verze DELFu drží Mgr. Dan Kříž a Mgr. Veronika Šedivá. Ti pro uchazeče o certifikáty nachystali přípravné kurzy, které jim pomohly lépe se seznámit s průběhem zkoušky a nabrat potřebné znalosti. Právě tito pedagogové kontrolovali průběh zkoušky a její výsledky. Zároveň zmínění examinátoři hodnotili ústní projev. V kategorii A2 se ke zkoušejícím skrze online prostředí připojil také Rémy Fournier, ředitel Aliance.

Zda nadějní francouzštináři uspěli, se dozví ještě před Vánoci. Bodové hodnocení však obdrží až v prvních měsících příštího roku zároveň s certifikáty tištěnými ve Francii.

Foto: Mgr. Veronika Šedivá