Střípky z gymnázia

Zlato a dvě stříbra v kraji

,

Jazykové olympiády pokračují dále v online formě. Stejně tak tomu bylo při krajském kole ve francouzském jazyce, které se konalo 8. dubna. Pořadatelem bylo tradičně Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce. Oproti jiným letem byla účast znatelně slabší – 11 studentů z pěti škol. Přesto bylo o co soutěžit – především o postup do celorepublikového kola. Ty, kteří se umístili na prvních třech místech každé kategorie, čeká také odměna v podobě knižní poukázky.

Soutěž probíhala v prostředí Google Meet, ve srovnání s minulými ročníky byla ochuzena o poslechové kolo.  Důraz byl kladen především na ústní projev. Každý měl nejprve popsat náhodně zvolený obrázek, a poté mluvit k předurčenému tématu.

Účastníci byli rozděleni do čtyř znalostních skupin. V kategoriích ZŠ/VGI a ZŠ/VGII zvítězily Tamara Kotyková a Luisa Anna Hofmannová z pořadatelské školy. Pomyslnou stříbrnou pozici v nejnižší kategorii obsadil Petr Hegedűs z kvarty Gymnázia Příbram.

V kategorii SŠ1 se na první stupínek postavila Anna Sládečková (3.A) a postupuje tak do republikového kola.

Z pohledu diváka byla nejzajímavější kategorie SŠ2. Zde se utkalo pět soutěžících, z nichž druhé místo vybojovala Lada Hegedűsová (septima). Nejlepšími znalostmi se prokázala Jana Prošková z Gymnázia Kladno.