Střípky z gymnázia

Erasmus +, tentokrát ve francouzštině

,

Evropské literární dobrodružství je projekt, který na Gymnáziu Příbram funguje již od roku 2013. Sdružuje milovníky francouzského jazyka a literatury a dlouhou dobu fungoval díky podpoře Středočeského kraje a spoluúčasti studentů. Od minulého roku se dostal pod hlavičku programu Erasmus +.

V tuto chvíli je projekt plánován do roku 2023, je stále tripartitní a pokračuje spoluprací s německou školou Are Gymnazium Bad-Neuenahr a francouzskou školou Lycée Charles de Gaulle Dijon. Jeho podstatou je práce s knihou autora pořádající země, tento rok je to kniha Bêtes féroces, bêtes farouches známé německé autorky Karen Köhler.

Z důvodu pandemie Covid-19 nebylo možné v minulém roce uskutečnit plánovaný výjezd do Německa, a došlo tedy k jeho přesunutí na školní rok 2021/2022. Přesto celý rok všechny tři strany pracovaly s novou knihou, připravovaly pracovní listy a aktivity a také se uskutečnilo několik společných videokonferencí mezi učiteli i studenty. Všichni se teď aktivně připravují na dubnové setkání tří zúčastněných stran projektu v Německu.

Projekt umožňuje studentům kontakt s cizojazyčným prostředím, seznámení se s kulturním bohatstvím partnerské země a přispívá také ke vzdělávání a výměně zkušeností učitelů.