Střípky z gymnázia

Návrat do let 1645 a 2015

,

První polovinu osmičky připomenutí absolventských divadelních představení tříd kvarta z let 2012-19 uzavíráme rokem 2015 a adaptací hry Vlastimila Pešky Bylo nebylo aneb Jak Švédové L. P. 1645 Brno marně dobývali či také Jak generál Torstenson ostrouhal kolečka. Tehdejší kvarta ji 16. června 2015 pod názvem 1645: O tom, jak generál Torstenson ostrouhal kolečka uvedla v sále Waldorfské školy Příbram.

Hru nacvičili pod vedením Mgr. Marcely Haškové a blýskla se v ní řada tehdejších kvartánů – připomenout musíme výkony Pavla Davida Cvrka, Šimona Dlouhého, Jakuba Kubíka, Tomáše Mígla, Davida Burdy nebo Marie Kortusové. V historii divadel kvarty šlo o jedno z nejvýpravnějších představení, nepochybně alespoň co do přípravy kostýmů. Vtipné představení s dialogy ve švédštině, skotské angličtině, ale s prvky brněnského hantecu v roce 2015 nadchlo jak diváky, tak protagonisty. Ti se pak ke hře vrátili za rok, kdy ji uvedli na Příbramské svatohorské šalmaji.

Původní článek o představení  |   Reportáž o představení  |   Záznam představení  |   Záznam představení z Příbramské svatohorské šalmaje 2016