Střípky z gymnázia

Nikam! Jste na prezenčce!

,

Prosím ticho, začíná zasedání SVJ.  Všichni na svá místa, poslouchejte a jde se hlasovat. V takovém duchu bylo započato absolventské představení třídy kvarty. Hru Společenstvo vlastníků kvartáni na jeviště malé scény příbramského Divadla Antonína Dvořáka uvedli v úterý 27. června.

Satirickou komedii od Jiřího Havelky nacvičili studenti v rámci letošních hodin dramatické výchovy pod vedením Bc. Zdeňka Melína. Je potřeba výtahu, v baráku není plynový rozvod, střecha nutně žádá kompletní renovaci, hnijí světlíky a ve fondu nedostatek peněz. Jedno rozumné řešení, ale rozhodně ne jeden jednoznačný souhlas. Názory členů SVJ se rapidně liší a to tvoří jen nesnáze a trápení. Postupně s odkrývajícími se problémy se nám odkrývají i povahy vlastníků a to i možná více, než bychom si přáli a čekali.

Představení se konalo hned třikrát. První dvě patřila učitelům a spolužákům a třetí večerní bylo především věnováno rodičům a známým. Při této příležitosti se žáci kvarty rozloučili s nižším gymnáziem a se svými učiteli, kteří je provázeli těmito čtyřmi lety. Zároveň si kvartáni jako překvapení přichystali třídní časopis, který souběžně s poděkováním předali učitelům jako dárek.

Pro tento rok bylo zasedání ukončeno. Tak snad to vyjde příště…