Střípky z gymnázia

Je libo lyžovačku či prkeňačku v Alpách?

,

Samozřejmě! Navíc když studenti gymnázia dostali tuto nabídku poprvé v historii. Možnost týdenního pobytu na svazích ski areálu Saalbach-Hinterglemm v Salcbursku, který je s 270 km sjezdovek jedním z největších v celém Rakousku, využilo skoro 50 třeťáků a septimánů, pro které byl tento lyžařský výcvik náhradou za ten, co měli absolvovat v prvním ročníku a kvintě, což ale kvůli covidu nebylo možné.

Za dobrodružstvím vyjeli v neděli 19. března v noci, aby se po cirka šestihodinové jízdě autobusem a bleskovém ubytování ve studentské ubytovně v obci Maishofen hned vydali na sjezdovku. Haldy čerstvě napadaného neupraveného sněhu sice první den lyžovačky a prkeňačky v Saalbachu mírně zkomplikovaly, ale na nadšení neubraly. Počasí se naštěstí den za dnem zlepšovalo, a tak třeťáci, rozdělení do čtyř družstev vždy pod vedením jednoho z pedagogů/instruktorů Lucie Albrechtové, Miloslavy Šmolíkové, Filipa Součka a Petra Vocílky, trávili na svahu celé dny. Kvalita sněhu nicméně nebyla kvůli vyšším teplotám úplně ideální, a tak středa a čtvrtek patřily lyžování na ledovci v areálu Kitzsteinhorn (Kaprun) ve třech tisících metrech nad mořem.

Celý zájezd byl zprostředkován cestovní kanceláří CK OK, která se o studenty celý týden vzorně starala. V pátek 24. února se po dopolední lyžovačce či prkeňačce naložila všechna zavazadla, zamávalo se Rakousku a plný autobus se s čerstvými vzpomínkami na více než vydařený lyžařský kurz vydal na cestu domů.