Střípky z gymnázia

Kvinta, 1.B a sekunda na horách

,

Třídy sekunda, kvinta a 1. B vyrazily na týden do Vébrových bud. Tento kurz se konal od 13. 3. do 20. 3. 2022. Po nedělním přesunu z Příbrami do Pece pod Sněžkou, výšlapu do chaty a ubytování tak čekala všechny ještě kratší procházka po okolí. Další den se dopoledne lyžovalo a odpoledne bylo na běžkách. Večerní program si připravila třída sekunda.

Následující den se dopoledne věnovalo lyžím a odpoledne se mohlo jít na lyže, či na běžky. Večer měla přichystaný program 1. B. Středa byla ve znamení spíše odpočinku. Dopoledne bylo na běžkách a odpoledne měly třídy vytvořit co nejlepší a nejhezčí výtvor ze sněhu. Večer bylo dobrovolné lyžování.

Pátý den se šlo na celodenní výlet na běžkách. Byly tři různé varianty. Buď se mohlo jít na Sněžku tam i zpět na běžkách, nebo jet částečně na Sněžku lanovkou, a nebo jít na Černou horu. Poslední večerní program tříd měla kvinta.

V pátek se lyžovalo a odpoledne bylo možné jít pěšky na procházku po okolí, nebo lyžovat. K večeru se dobrovolně psal matematický Klokan. Den před odjezdem se dopoledne i odpoledne lyžovalo.
Večer byl program volný.

Poslední den nezbývalo než zabalit a vyrazit zpátky do Příbrami.