Střípky z gymnázia

Krkonoše na dlani

,

Sbohem Příbrami, ahoj hory!

Lyžařský kurz sekundy a 1.B  by se dal shrnout pár slovy.  Skvělá parta, spousta srandy a mnoho zážitků. Vébrovy boudy se pro tyto dvě třídy v doprovodu Mgr. Štěpánky Očenáškové, Mgr. Marie Hlaváčové,  PaedDr. Lenky Blažkové, Mgr. Světlany Hlaváčové, Mgr. Moniky Oravské, RNDr. Petra Hrubého a pod zdravotnickým dohledem MUDr. Martiny Čapkové staly domovem od neděle 12. března do neděle 19. března.

Žáci byli podle výkonnosti rozděleni do čtyř oddílů jak na sjezdové lyže, tak i na běžky. Program by jasný. Dopoledne sjíždět ty nejlepší kopce a odpoledne na běžkách pozorovat krásnou krajinu zasněžených hor.  O večerní program se první den postarali pedagogové, další dny už bylo na studentech, připravit pro druhou třídu co nejatraktivnější zábavu.

Díky tomu se sekundáni hned druhý den přemístili z hor na pirátskou loď, kde bylo jejich cílem pomocí úkolů získávat nápovědy a díky nim se dostat k vytouženému pokladu.

Uprostřed pobytu, tedy ve středu, si třídy odpoledne užívaly hrátky ve sněhu.

Další den se všichni vydali na celodenní výlet na běžkách, někdo na Černou horu, jiný na Hnědý vrch a ti nejstatečnější na naši nejvyšší horu, Sněžku.

V sobotu proběhly závody ve slalomu a pak zbývalo jen si sbalit.

Další den už sbohem hory, ahoj Příbrami!