Střípky z gymnázia

Gympl na horách II.

,

Na  druhý turnus lyžařských výcviků odjeli žáci 1. ročníku jako sněženky a machři v neděli 16.března.

V den odjezdu nám bohužel počasí moc nepřálo, mírně pršelo a foukal ledový vítr. Po příjezdu do Krkonoš se ukázala naši silná vůle a  s hrdostí jsme zdolávali šedesátiminutový výšlap k vysokohorské chatě na Vébrových boudách, kde jsme se ubytovali.

Druhý den ráno nás rozdělili do několika skupin a  konečně jsme vyrazili lyžovat. Sjezdovka na Javoru byla asi čtvrt hodiny cesty od naší chaty. Obuli jsme si lyžáky dali si lyže na ramena a vyšli. I když sněhu bylo pomálu, lyžovat  se dalo. Sníh byl ráno velmi namrzlý a sjezdovka připomínala ledové kluziště o několik hodin později bylo vše naopak a mnohé sněženky i mnozí machři prohlásili, že si vždycky chtěli zkusit jízdu na vodních lyžích. Humor nám nechyběl a lyžování jsme si užili.

Odpoledne se šlo na běžky, mnozí z nás kouzlo tohoto sportu okusili poprvé a zjistili jsme, že je to opravdu zábavné. Vystoupali jsme kousek nad chatu a zkoušeli první kroky, po několika pádech se naše stabilita zlepšila a my jsme mohli zkusit běžeckou trasu. Uplynulo několik hodin a my se vrátili zpátky do chaty na večeři, která byla jako všechna jídla skvělá.

Večerní program pokaždé začínal  v osm hodin, v připravování zábavy jsme se střídali. V úterý se náplň dne opakovala a konečně se nám ukázalo sluníčko. Středu jako den třetí jsme pojali jako den odpočinkový, zůstali jsme na chatě, ale ve čtvrtek se šlo opět lyžovat. Středeční lenošení nám vykompenzoval den pátý, a to celodenním 32kilometrovým výšlapem na nejvyšší vrchol Sněžku. Rozděleni jsme byli na dvě skupiny: ti, co měli na Sněžku vyjet lanovkou, a ti, co ji chtěli zdolat pěšky. Bohužel díky silnému větru byla lanovka uzavřena a vrcholu Sněžky dosáhla pouze druhá skupina. I když byl tento výlet namáhavý, byl to nezapomenutelný zážitek. Dopoledne druhého dne jsme  měli volné a odpoledne bylo v náplni dobrodružné hry Hon za pokladem pomocí GPS navigací.

Sobotní poslední večer skončil diskotékou a prodlouženou večerkou.

I když nám sněhové podmínky moc nepřály, lyžařský kurz se vydařil a my si s sebou domů odvezli nezapomenutelné zážitky. Všem pedagogům děkujeme za příjemný pobyt.