Střípky z gymnázia

Druhé místo v Robosoutěži

,

Sestavit si robota  a naprogramovat ho tak, aby projel barevné bludiště.  To byl úkol studentů nižšího gymnázia, kteří se 20. dubna pod vedením Mgr. Václava Beneše zúčastnili Robosoutěže.

Zadání nebylo vůbec jednoduché. Sestavit robota, který se bude pohybovat co nejpřesněji podle programu, může být oříšek, ale gymnazisté to hravě zvládli. Na bílé a zelené barvě musel jet robot v bludišti rovně, navíc na každé druhé zelené barvě musel položit kostičku. Na červené odbočil doleva, na modré doprava. A aby toho nebylo málo, v celém bludišti se nacházely překážky.

Gymnázium Příbram reprezentovaly dva týmy. Mindbreak1 ve složení Jiří Hrubant, Jan Krejsa a Matěj Fiala (tercie). A Mindbreak2 ve složení Petr Květoň (sekunda), Richard Agulár a Matěj Mach (prima).

Oba týmy utrpěly během soutěže jenom dvě porážky. V boji o příčky vítězů se nakonec musely utkat mezi sebou. V tomto souboji zvítězil tým Mindbreak1 nad týmem Mindbreak2. Tím získal Mindbreak2 krásné 4. místo v celkovém pořadí. Tým Mindbreak1 bojoval dál a dostal se až do úplného finále. Boj o první příčku bohužel nevyšel, ale i tak se můžeme těšit z krásného 2. místa.