Střípky z gymnázia

Sprichst du Deutsch?

,

Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce proběhlo 9. března, kdy soutěžili studenti z nižšího gymnázia o postup do krajského kola. Den následující, 10. března, se utkali studenti z vyšší kategorie. Olympiáda proběhla již tradičně online a pro soutěžící byla připravena jediná, zato jistě náročná improvizační část. Jednalo se o konverzaci na dané téma v podstatě bez jakékoli přípravy, od studentů se vyžadovala okamžitá reakce.

Do krajského kola postupuje kvartánka Dominika Podlešáková, vítězka okresního kola za nižší kategorii, do druhého místa se probojovala Emily Zbránková z Gymnázia pod Svatou Horou. Třetí místo patří Janu Maňhalovi z Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické Sedlčany.

U vyšší kategorie byly výsledky prvních vítězů téměř vyrovnané. Na prvním místě je Markéta Marvalová z Gymnázia a SOŠE Sedlčany, druhé místo patří Kristýně Kurfiřtové z 3.B, která je také případnou náhradnicí postupující do krajského kola. Třetí místo obsadil Tobiáš Sirotek z Integrované střední školy hotelového provozu, obchodu a služeb.