Střípky z gymnázia

Český jazyk – studentů klasik

,

I loni měli studenti možnost zúčastnit se souboje s naším národním klasikem, uznávaným spisovatelem i básníkem – českým jazykem. Každoročně konající se olympiáda z českého jazyka se však tentokrát nesla v poněkud uvolněnějším duchu, a tak se žádný boj na život a na smrt nekonal.

Školní kolo olympiády se konalo 30. listopadu minulého roku v online prostředí, avšak výsledky tohoto prvního souboje nám zůstaly dlouho skryty. Po drahném čekání a napínání již konečně známe naše udatné bohatýry!

Na vyšším gymnáziu se na první příčku probojovala Eliška Míková (septima) a Magdaléna Studená (kvinta) skončila druhá, třetí příčku obsadila Barbora Vosková (septima).

Na nižším gymnáziu se první umístila Kateřina Fialová (tercie), druhé místo obsadil Martin Hrubec (tercie) a třetí místo patří Elišce Hájkové (kvarta).

Loňského školního kola olympiády se v kategorii I. (nižší gymnázium) zúčastnilo 5 studentů, v kategorii II. (vyšší gymnázium) celkem 33 studentů. Dle slov Mgr. Václava Havlíčka napomohlo online prostředí k rychlejšímu a efektivnějšímu zpracování výsledků jazykové části. Navíc se nedomnívá, že by zadání olympiády napomohlo někomu z „pohodlí domova“ k využití podpůrných prostředků, jelikož otázky byly voleny tak, aby byla zachována maximální regulérnost soutěže.

Soutěžící se tak nakonec utkali jen se svými vlastními znalostmi.

Další kola olympiády budou opět probíhat distančně a konání okresního kola je plánováno na leden letošního roku.

Ilustrační foto: Andrea Piacquadio, pexels.com